Андрій Єрмак провів онлайн-зустріч з представниками єврейської громади

Андрій Єрмак провів онлайн-зустріч з представниками єврейської громади
345387 ПЕРЕГЛЯДІВ

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак поспілкувався онлайн з представниками єврейських організацій, єврейської громади та ізраїльських ЗМІ. До зустрічі приєдналися понад 50 учасників з усього світу.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Зазначається, що під час зустрічі обговорювали  об’єднання зусиль українців і євреїв у протидії антисемітизму у світі, відстоюванні історичної правди про цінність і внесок двох народів у світову історію, а також можливі напрями підтримки України у війні, розв’язаній російською федерацією.

Андрій Єрмак подякував європейським громадам за їхню допомогу та посилення підтримки України в протистоянні агресору. Зокрема, він висловив подяку за вагому гуманітарну допомогу для найуразливіших груп українців.

Також очільник Офісу Президента закликав учасників зустрічі сприяти посиленню військової допомоги нашій державі з боку Ізраїлю.

«Вважаю, що сьогодні саме Ізраїль може допомогти Україні в питанні захисту від іранських дронів. І ми дуже сподіваємося на створення спільної ініціативи щодо цього», — сказав Андрій Єрмак.

Окремо він згадав, що Україна та Ізраїль пов’язані не просто дружніми відносинами. Багато видатних євреїв народилися в Україні, і багато українців рятували євреїв у часи Другої світової війни.

«Це природно й історично, щоб були максимально дружні й партнерські відносини між Україною та Ізраїлем. Справжня дружба не має часових меж, і, безумовно, ми повинні бути разом і під час воєнних викликів, і під час миру, у який ми віримо та який, сподіваємося, дуже скоро прийде на українську землю», — підкреслив очільник Офісу Президента.

На онлайн-зустрічі він заявив, що сьогодні Україна чітко визначила свій цивілізаційний шлях як демократичної європейської країни, у якій із глибокою повагою ставляться до всіх народів і вшановують пам’ять жертв Голодомору та Голокосту.  Навіть воєнні виклики не зупиняють Україну від роботи  щодо відновлення історичної правди про ці трагедії як усередині країни, так і на світовій арені. Імперіалістичні потуги російської федерації завжди були спрямовані на приниження цінності та значення як українського, так і єврейського народів. І висловлювання Володимира Путіна на адресу Президента України Володимира Зеленського ще раз підкреслюють це.

Керівник Офісу Президента також подякував за відповідну реакцію представників єврейської громади: «Кремль не просто толерує, а підбурює зростання ксенофобії й антисемітизму не лише в Росії, а й в усьому світі. Саме тому вкрай важливою є рішуча публічна відповідь єврейських громадських діячів і прозора позиція політичного керівництва країни».

Також Андрій Єрмак нагадав, що за підтримки Президента України Верховна Рада ухвалила закон про боротьбу з антисемітизмом. Він наголосив на важливості зберегти єдність світової спільноти в підтримці України та посиленні санкцій щодо росії, зокрема проти російських пропагандистів і всіх, хто підтримує російський режим.

У пресслужбі зазначили, що у зустрічі взяли участь: радянський дисидент, ізраїльський політик і правозахисник Натан Щаранський, рабин, президент Об’єднаних єврейських організацій Вільямсбурга та Північного Брукліна Давід Нідерман, президент Єврейської конфедерації України Борис Ложкін, генеральний секретар Національного фонду Австрійської Республіки для жертв націонал-соціалізму Ханна Лессінг, голова правління Центру прав людини Рауля Валленберга Джей Розенцвейг і засновник Центру Ірвін Котлер, представник Інституту вивчення глобального антисемітизму та політики (ISGAP) Лариса Рутман, заступник голови Ради Федерації єврейських громад України, директор із міжнародних зв’язків рабин Рафаель Рутман, представники Всесвітньої організації прогресивного іудаїзму, ВААД, «Мойше Хаус», громади консервативного іудаїзму «Масорет», регіональних єврейських спільнот України та ізраїльських ЗМІ.

Теги: Глава ОП, Офіс Президента, Офіс Президента України, Офіс Президента Андрій Єрмак
Мої відео